Ochranné zdi

Protinárazové obklady stěn

 

HARO PROTECT protinárazové obklady stěn – zajištěné bezpečí

 

Jakmile budou na trh uvedeny nové protinárazové obklady stěn HARO PROTECT, bude to znamenat začátek  nové kapitoly těchto jedinečných dějin. Od této chvíle využívá společnost Hamberger svých rozsáhlých znalostí v oblasti třetí dimenze. Dnes již tak jsou k dispozici všestranná řešení pro sportovní a víceúčelové haly, která jsou schopna uspokojit potřeby organizátorů i uživatelů těchto zařízení.

Protinárazové obklady snižují nebezpečí, kterému jsou vystaveni sportovci v případě, že narazí do stěny – nedojde tak ke ztrátě fyziologických sportovních vlastností. Stavitelům a provozovatelům sportovních zařízení nejvíce leží na srdci dodržování požadovaných norem, respektování zákonných nařízení, a v neposlední řadě také nízké náklady v poměru k životnosti budov.

 

Záleží i na jiných hodnotách

 

Na rozdíl od většiny konkurentů, vsází HARO na plošnou pružnost  protinárazových stěn, které jako jediné stoprocentně kombinují ochranné a sportovní  charakteristiky, jakož i vlastnosti použitých materiálů. Tento systém je jediný, který lze aplikovat přímo na neomítnuté či nerovné povrchy. Protinárazové ochranné stěny HARO PROTECT představují špičku ve svém oboru a samozřejmě vyhovují následujícím požadavkům:

 

·         snížení síly nárazu > 60%

·         bezpečnost při vržení míče

·         pevnost >5 mm

·         do výšky 2 m nad povrch je systém v rovině, je uzavřený a odolný vůči vzniku třísek

·         šířka spáry < 8  mm

·         možnost volby požární odolnosti

 

Classic nebo Pro? Vyberte si !

Nosná konstrukce protinárazových obkladů stěn HARO PROTECT Pro protective walls se skládá z kovové konzoly se smrkovými špalíčky. Na ně jsou osazeny pružné příčné trámky: HARO používá smrkové panely, překližkové desky s inovativním dekorativním povrchem nebo Celenio, což je nový dřevěný kompozitní materiál–  výsledek rozsáhlého know-how z oblasti podlahářství, který je v porovnání s tradičními dýhovacími technikami neporazitelný - jakožto obložení.

Protinárazové obklady stěn HARO PROJECT Classic jsou  nabízeny jako Classic Spruce, (klasický smrk), Classic Plywood (klasická překližka), Classic Plywood Covered (klasická překližka s povrchovou úpravou) a Classic Celenio.

 

Systém HARO PROTECT Pro protective walls vybavil své protinárazové stěny určené pro společenské prostory ohnivzdornou spodní konstrukcí vyrobenou z oceli. Pohlcování energie nárazů je dosaženo pomocí ocelových kompresních pružin. Jako obložení lze v tomto případě použít příslušně zpracované smrkové panely, překližkové desky se speciální dekorativní fólií nebo Celenio.

Systém HARO PROTECT Pro protective walls je pro tyto účely k dispozici jako Pro Spruce, Pro Plywood, Pro Plywood Covered a Pro Celenio.

» View our HARO PROTECT Protective Walls online

 

Vstup do haly

 

 

 

 

Know-how je dobrá věc, ale odbornost je ještě lepší. Pokud jde o vstupní dveře do sportovních hal, spoléhá se HARO na odborné kvality společnosti Horrmann. Tato jednička na německém trhu garážových vrat dodává rovněž kyvné dveře či brány pro komerční objekty, a to v jakékoliv velikosti.  Každá vstupní brána i každé dveře jsou upravovány podle způsobu instalace na dané místo.

S povrchovou úpravou řady PROTECT je systém HARO schopen dát záruku, že dveře a brány budou vyhovovat nárokům a požadavkům na pohlcování energie s bezpečností při vržení míče. Nic není v tomto ohledu ponecháno náhodě. Systém HARO je navíc schopen nalézt odpovídající standardní řešení pro ventilační mřížky, kryty vypínačů či okna, pokud takovýto požadavek v průběhu plánování stavebních úprav vznikne.

 

 

 

Německá kvalita - „Made in Germany“

 

Zajištění požadované bezpečnosti a požadavků na sportovní činnost – to pro HARO PROJECT nepředstavuje žádný problém.

Ochranné stěny a prvky, které se instalují do sportovních hal, jako například dveře nebo vstupní brány, odpovídají všem zákonným předpisům a nařízením, v první řadě DIN 18032-1, DIN 18032-3, požadavkům na specifikace bezpečnostních informací „Unfallkasse Sachsen (GUV-SI 8468)“ a  certifikačnímu programu DIN CERTCO pro protinárazové stěny.